Gdzie najlepiej udać się po kredyt gotówkowy?

Autor: Arkadiusz Małecki

Najbardziej oczywistym miejscem, w którym można uzyskać kredyt są banki oraz lokalnie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-pożyczkowe (spółdzielcze kasy, np. SKOK są instytucjami para-bankowymi).
Kredyty oferują też pośrednictwa kredytowe. Najczęściej reprezentują one jeden bank w imieniu którego podejmują decyzje o przyznaniu kredytu. Kredyt brany u pośrednika nie musi być wcale droższy od zaciąganego bezpośrednio w banku. Honorarium dystrybutora zostanie po prostu odliczone z prowizji bankowej.

Niestety, coraz więcej klientów nie spełnia wyśrubowanych ostatnio warunków pozyskania kredytu w bankach. Miejscem, do którego można się wtedy udać są firmy pożyczkowe, należy jednak pamiętać, że realne oprocentowanie roczne jakie one oferują to często 60-100%.

Warto głęboko się zastanowić i przeanalizować ofertę zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu.

Jeżeli zależy nam na wyborze optymalnego (co często znaczy - najtańszego) produktu kredytowego warto poświęcić swój czas aby porównać i przeanalizować oferty wielu banków i instytucji finansowych. Aby szybko, wygodnie i bez dodatkowych kosztów wybrać kredyt i rozpocząć procedurę jego przyznawania warto posłużyć się nowoczesnym narzędziem jakim jest internetowa porównywarka kredytowa. Tego typu serwisy przedstawiają także opinie klientów o instytucjach finansowych w których podjęły kredyt.

W przypadku gdy usługa on-line nie wystarcza należy udać się do doradcy finansowego. Doradcy oferują najbardziej spersonalizowaną aczkolwiek związaną z dodatkowym kosztem pomoc przy wyborze i zaciągnięciu kredytu. Co niezwykle istotne - potrafią wytłumaczyć wszelkie zawiłości umów kredytowych, które niezrozumiane mogłyby przykro nas zaskoczyć w przyszłości. Warto tu wspomnieć, że wysokość honorarium, jakie otrzyma doradca jest różne w zależności od banku, którego produkt oferuje. Z tego powodu może się okazać, że nasza korzyść jest nie koniecznie pierwszorzędnym celem ku jakiemu doradca finansowy zmierza.

Kredyt4you.pl

Kursy średnie NBP

tabela kursów z dnia
22-01-2018

wykresy okresowe
tydzień

waluta wartość zmiana
CHF 3,5472 0.29%
EUR 4,1696 0.13%
USD 3,4036 0.12%
GBP 4,7304 0.01%
  » więcej walut

Stopy procentowe:
referencyjna
3,75 (od 2009-03-26)

lombardowa
5,25 (od 2009-03-26)

depozytowa
2,25 (od 2009-03-26)

redyskonta weksli
4,00 (od 2009-03-26)


Strona główna | Pożyczka hipoteczna| Regulamin| Zalety serwisu| Oferta| O nas| Kontakt | Kredyty gotówkowe | Kredyty hipoteczne | Kredyty samochodowe | Karty kredytowe | Pozostałe artykuły

2009 Kredyt4you Spółka z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje regulaminu.
Wszystkie zamieszczone na niniejszym portalu treści dotyczące warunków udzielania kredytów stanowią informację handlową w rozumieniu art. 9 ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną / Dz.U. Nr 144, poz.1204 ze zm./ Podmioty, na których zlecenie informacje handlowe są rozpowszechniane to współpracujące z portalem banki i inne instytucje finansowe (każda informacja handlowa jest na portalu jednoznacznie przyporządkowana do banku stanowiącego źródło tej informacji). Kredyt 4 You Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych na portalu kredyt4you.pl informacji handlowych pozyskanych od współpracujących instytucji finansowych (w tym znajdujących się na podstronach portalu należących do współpracujących instytucji finansowych)