Zmienić kredyt na pożyczkę hipoteczną

W Wielkiej Brytanii i Szwecji mimo kryzysu na rynku nieruchomości wzrosły wartości hipotek o 17,7% w Anglii, a w Szwecji – 12,6%. Była to konsekwencja spadku oprocentowania i używania przez mieszkańców tych krajów pożyczek hipotecznych do spłaty kredytów konsumenckich.
Rozwiązanie takie pozwoliłoby wielu Polakom odetchnąć od różnego rodzaju zobowiązań finansowych, bowiem według badań co 20. mieszkaniec naszego kraju ma problem ze spłatą zadłużenia. Wyjście z długów umożliwiłaby pożyczka hipoteczna – takie jest zdanie Marcina Krasonia z Open Finance. Oprocentowanie tego rodzaju pożyczki wynosi od 7 do 13,5%, zaś pożyczek gotówkowych aż do 20%. Problemem może być to, że banki nie pożyczają pod hipotekę mniej niż 10 tys zł. A średnie zadłużenie wynosi 8,8 tys. zł. Drugim problemem jest to, że wiele osób ma nieruchomość już obciążoną kredytem.
W Wielkiej Brytanii i w Szwecji klienci banków mogą wybrać między stałą i zmienną stopą procentową. Wybór stałej stopy daje gwarancję stałych i niskich rat. W Polsce kredytów o stałym oprocentowaniu udziela jedynie BZ WBK, niestety jest ono z kolei dość wysokie.Powiązane wpisy:

  1. Złamany kod PIN
  2. Pożyczka hipoteczna na zakup samochodu
  3. Pożyczka hipoteczna
  4. Hipoteka jako zabezpieczenie należności od kontrahenta
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty gotówkowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.