Ułatwienia w przelewach do ZUS i US w koncie firmowym

Przelewy podatku do Urzędu Skarbowego oraz różnego rodzaju składek do ZUS przedsiębiorcy wykonują każdego miesiąca nawet kilkukrotnie. Jest to dość czasochłonne zadanie, trzeba bardzo dokładnie sprawdzić numer konta i wysokość wpłacanej kwoty, aby uniknąć problemów związanych z nieotrzymaniem przez którąś z tych instytucji płatności.
Przelewy muszą wychodzić także w odpowiednim terminie, aby dotarły na czas, co pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych problemów. Ręczne wypełnianie blankietów polecenia przelewu i dokonywanie płatności na poczcie jest bardzo niewygodne i nienowoczesne – dziś najłatwiej wykonać tą operację za pośrednictwem internetowego konta bankowego.
W takim koncie przygotowane są specjalne formularze znacząco ułatwiające wykonywanie wskazanych przelewów – wystarczy w odpowiednie rubryki wpisać kwotę przelewu, a bank sam określi na jaki rachunek bankowy mają one trafić. Takie przelewy dojdą także znacznie szybciej niż te, wykonane przez pocztę, stąd też przez kilka dni dłużej możemy dysponować środkami na swoim koncie.


Powiązane wpisy:

  1. Kredyty w koncie, gdzie najtaniej?
  2. Banki dla Polaków za granicą
  3. Zasady wykorzystania debetu na koncie
  4. Wypłata gotówki z konta
Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta bankowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.