Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny jest rodzajem kredytu najczęściej zaciąganego przez Polaków. Niestety ci, którzy maja już za sobą staranie się o kredyt, z pewnością pamiętają jak wiele ich to kosztowało. Procedury związane z kredytami, nierzadko trwają wiele długich godzin, spędzonych nie tylko w banku ale także w wielu innych placówkach i urzędach. Postanowiono więc wykonać zadanie, mające na celu przedstawić realny czas, w którym możliwe było by „załatwienie” wszystkich spraw.
Test nie dotyczył tylko i wyłącznie procedury kredytowej, hipotecznej, ale również pożyczki gotówkowej, lokaty oraz ubezpieczenia na życie. Zgodnie z wynikami testu, sprawy tego typu można zweryfikować, zapisać i przesłać w przeciągu 53 min, czyli niecałej godziny. Wypełnienie samego wniosku wraz z klientem nie powinno zająć więcej niż 10 min.
W przypadku, gdy klient robi to w obecności doradcy finansowego, czas skraca się do około 5 minut. W zasadzie wniosek nie zawiera wielu danych, jest to przede wszystkim PESEL, miejsce zameldowania, data urodzenia, imiona i nazwiska rodziców oraz seria dowodu osobistego. Na końcu, na podstawie zaświadczenia z miejsca pracy, wpisujemy zarobki, jakie otrzymujemy.


Powiązane wpisy:

  1. Kredyty hipoteczne dla firm
  2. Kredyty hipoteczne dla uprzywilejowanych
  3. Jak szybko banki rozpatrują wnioski kredytowe
  4. Kredyty hipoteczne w Warszawie
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty hipoteczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.