Kredyt hipoteczny dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Osoby prowadzące działalność gospodarczą niejednokrotnie napotykają na trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Starając się o kredyt mieszkaniowy muszą one bardzo często wykazać się roczną albo dwuletnią historią prowadzenia działalności. Z takim samym problemem spotykają się osoby pracujące na umowę o zlecenie i o dzieło. Ci, którzy z kolei pracują na etacie mogą wykazać się 3-miesięcznym zatrudnieniem.

W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła liczba osób, które podjęły samozatrudnienie. Część z nich została do tego zmuszona przez pracodawców. W 2009 r. osoby fizyczne prowadziły 2,825 mln firm. Chcąc zaciągnąć kredyt osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą szukać oferty dostępnej dla siebie, nie zaś tej najbardziej atrakcyjnej. W najgorszej sytuacji są osoby, które rozpoczynają całkiem nową działalność.

Osobom prowadzącym własne firmy najłatwiej będzie dostać kredyt w ING BSK. Tu wystarczy zaledwie 1 miesiąc działalności, a łącznie z pracą na etacie 12 miesięcy (podobnie jak w Banku BGŻ).
Jeśli działalność gospodarcza związana jest z całkiem nową dla potencjalnego kredytobiorcy branżą musi on wykazać się długą historią.

Innym ważnym kryterium branym przez banki pod uwagę przy udzielaniu kredytów hipotecznych osobom będącym na samozatrudnieniu jest osiąganie stabilnych dochodów. I tu, ktoś kto choć zarabia dużo, ale tylko 2-3 razy do roku może napotkać na trudności w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

www.banki.wp.plPowiązane wpisy:

  1. Kredyt dla osób prowadzących działalność gospodarczą
  2. Kredyt hipoteczny dla prowadzących działalność
  3. Pożyczka dla prowadzących działalność gospodarczą
  4. Sposób rozliczenia z US a zdolność kredytowa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty dla firm i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.