Kredyt gotówkowy w swoim banku?

Z analiz Expandera wynika, że nie opłaca się zaciągać kredytu gotówkowego w swoim banku. Tylko połowa banków oferuje swoim klientom korzystne warunki kredytu gotówkowego. Pozostała połowa banków traktuje klientów na równi. Jest wśród nich BNP Paribas Fortis oferujący obecnie najtańszy kredyt, oprocentowany na poziomie 9,9% i bez prowizji.

Millenium Bank dla swoich klientów ma ofertę o 9 pkt. proc. lepszą niż dla klientów spoza banku. Natomiast w ING Banku Śląskim ta różnica wynosi 6,6 pkt. proc.

Jeśli więc nawet będziemy chcieli skorzystać z oferty kredytu w banku, którego jesteśmy stałymi klientami to pamiętajmy, że zwykle jest możliwość znalezienia tańszej oferty, takiej jak chociażby w BNP Paribas Fortis. A więc wybierając kredyt gotówkowy powinniśmy się kierować przede wszystkim ceną, a nie lojalnością.

Jeśli zaś zależy nam na tym, aby pieniądze szybko znalazły się na naszym koncie wówczas warto skorzystać z oferty swojego banku. Zazwyczaj w takiej sytuacji bank nie wymaga od swoich klientów zaświadczenia o dochodach i zastosuje uproszczoną procedurę rozpatrywania wniosku.

We wspomnianym wyżej BNP Paribas Fortis przy kredycie zaciągniętym na kwotę 2 tys. zł na rok rata wyniesie 175,50 zł. Podobną ofertę ma Bank Polskiej Spółdzielczości, gdzie zapłacimy 175 zł miesięcznej raty, a oprocentowanie rzeczywiste wynosi 10,47%. Kolejne miejsce w rankingu zajął Getin Bank.

forsal.plPowiązane wpisy:

  1. Kredyty gotówkowe
  2. Karta kredytowa na igrzyska olimpijskie
  3. Lukas Bank i Rodzina na swoim
  4. Kredyt gotówkowy porównanie ofert banków
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty ogólnie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.