Karta płatnicza

Karty służące do dokonywania płatności powinny być specjalnie strzeżone, zwłaszcza podczas podróży poza granice państwa. Kłopoty mogą pojawić się jednak nie tylko wtedy, gdy zgubimy kartę lub gdy zostanie nam ona skradziona, ale także w momencie kiedy nastąpią różnego rodzaju kłopoty z naszym bankiem. Czasami może się zdarzyć że w banku trwają zmiany lub weryfikacje.
W większości banków takie kłopoty z systemem planowane są na godziny nocne, pamiętajmy jednak by wziąć pod uwagę zmianę czasu. Warto zawsze posiadać w zanadrzu trochę gotówki, na wypadek wystąpienia takich kłopotów. Jeśli nasza karta zostanie zniszczona lub zagubiona powinniśmy ją jak najszybciej zastrzec, tak by nie utracić z niej żadnej gotówki.
Płacenie za pomocą karty ma tez wiele swoich plusów, nie tylko zapobiega naciąganiu nas poprzez mieszkańców kraju, który odwiedzamy, np. na targach. Jeśli jednak planujemy wyjechać z kraju i posługiwać się za granicą kartą, powinniśmy sprawdzić czy możliwe będzie płacenie za jej pomocą w kraju do którego chcemy wyjechać, oraz czy jest to dla nas opłacalne.


Powiązane wpisy:

  1. Karta płatnicza i bankowa
  2. Płatność kartą w sklepie
  3. Ubezpieczenie karty kredytowej
  4. Karta do zadań specjalnych
Ten wpis został opublikowany w kategorii Karty kredytowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.