Finanse, makro i mikro ekonomia

Finanse w państwie pełnią szczególnie ważne funkcje. Mówiąc wprost, zwykły podatek który jest związany z kupnem pewnego produktu czy usługi pełni funkcję w finansach publicznych, a te podlegają pod finanse państwa. Finanse to tak naprawdę wiele terminologii związanej z obrotem pieniędzmi czyli procesów zgromadzenia, wydatkowania lub lokowania pieniędzy i jego surogatów.
Pieniądz jako istotny element naszego życia stanowi także kartę przetargową. Bez niego nie możemy kupić działki budowlanej, na której także za pieniądze wybudujemy sobie nasz wymarzony dom. Te wszystkie podzespoły, tylko w minimum oddają obraz małej gospodarki finansowej. Jako bardzo istotny element finansów możemy tutaj wyróżnić ekonomię.
Ekonomia dzieli się na dwa kluczowe szczeble czyli mikro i makro. Makroekonomia zajmuje się naszą całą gospodarką, natomiast mikroekonomia zajmuje się każdym najmniejszym podmiotem w całej gospodarce. Także matematyka finansowa jest tutaj bardzo ważną częścią, gdyż liczby z którymi powiązana jest cała gospodarka nie odstępują nas nawet na krok.


Powiązane wpisy:

  1. Finanse i ekonomia finansowa
  2. Finanse i ekonomia
  3. Finanse – krótka definicja
  4. Finanse definicja
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.