Finanse – krótka definicja

Pieniądze są bardzo istotnymi elementami w państwie i w życiu społecznym. Bez nich nie istniałaby tak ważna dziedzina naszego życia jak finanse. Natomiast finanse są szeroko związane z procesami obrotu pieniądza a mianowicie lokowaniem, wydatkowaniem oraz gromadzeniem. Finanse składają się na finanse publiczne i finanse prywatne.
Publiczne to takie które dotyczą opodatkowania ludności państwa czyli tzw. podatku. Państwo za swoje usługi odprowadza podatek od np. kupna jakiejś rzeczy. Bardzo istotnym terminem nad jakim powinniśmy się zastanowić jest definicja ekonomi. Ekonomia składa się na dwie dziedziny a są nimi makro i mikroekonomia.
Mikroekonomia jest to szereg procesów związanych z każdym najmniejszym podmiotem gospodarki. Jej drugi element czyli makroekonomia związane jest z całym ogółem gospodarki finansowej. Te dwie dziedziny są szeroko powiązane z matematyką finansową, która zdaje się być na porządku dziennym z wyżej wymienionym zespołami i podzespołami finansów i stanowi fundament świata, który znamy.


Powiązane wpisy:

  1. Finanse, makro i mikro ekonomia
  2. Finanse i ekonomia finansowa
  3. Finanse definicja
  4. Pieniądz i finanse
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.