Finanse i ekonomia finansowa

Finanse są dla każdego z nas bardzo istotą dziedziną, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Są one związane z procesami pieniądza, który jest gromadzony, lokowany a także wydatkowany. Pieniądz w naszym życiu jest jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy. Bez pieniędzy życie w dzisiejszym świecie albo jest niemożliwe, albo skazuje nas na bezdomność i żywienie się tym, co otrzymamy od innych ludzi czy znajdziemy na śmietniku.
W finansach możemy wyróżnić dziedzinę finansów publicznych a także finansów prywatnych. Finanse publiczne to szereg procesów związanych z gospodarką państwa. Finansami publicznymi mogą być wszystkim nam znane podatki. Finansami prywatnymi jesteśmy w skrócie my sami. Każdy człowiek pełni funkcję w swojej samodzielnej gospodarce która jest elementem finansów prywatnych.
Oprócz tych ważnych cech jaką posiadają finanse, możemy wspomnieć o ekonomi która na każdym kroku związana jest z finansami. Ekonomia dzieli się na mikroekonomię i makroekonomię. Mikroekonomia jest to szereg procesów dotyczących każdego podmiotu w gospodarce. Natomiast makroekonomia zajmuje się ogólnie dziedziną finansów.


Powiązane wpisy:

  1. Czym dokładnie są finanse
  2. Finanse, makro i mikro ekonomia
  3. Finanse w definicji
  4. Finanse definicja
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.