Doradca finansowy

Osoba będąca doradcą finansowym, powinna posiadać zdolności do nawiązywania szybkich i trwałych relacji. W tej pracy tak naprawdę doświadczenie czy też jego brak może nie mieć takiego znaczenia, liczą się umiejętności i posiadana wiedza. Z pewnością klient musi mieć pełne zaufanie do swojego doradcy, on z kolei powinien odznaczać się wyjątkową wiedzą z zakresu nie tylko ekonomii ale także bankowości.
W dzisiejszych czasach nastąpił jednak podział na doradców tak zwanych finansowych, kredytowych oraz inwestycyjnych. Zwłaszcza w przypadku doradcy inwestycyjnego, musimy wiedzieć, jak odróżnić oszusta od osoby uczciwej. Pierwsza zasada brzmi, że profesjonalny doradca, nigdy nie dzwoni do nas, nie wysyła nam maili, i nie przychodzi bez zaproszenia. Profesjonalista przebywa w jednym miejscu, i jest gotowy zawsze służyć nam radą i pomocą w razie takiej potrzeby.
Istnieje kilka zasad, według których powinniśmy wybierać. W pierwszej kolejności podejrzliwe powinno się okazać się proponowanie tylko jednej firmy inwestycyjnej. Niewskazane jest również okazywanie pośpiechu. Dobry doradca, powinien zaproponować nam nieograniczoną ilość czasu.


Powiązane wpisy:

  1. Spółdzielnia doradców kredytowych
  2. Podstawowe zasady w świecie finansów
  3. Drożeje frank
  4. Pomoc doradcy finansowego
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.