Czym dokładnie są finanse

Finanse to szereg procesów związanych z pieniędzmi – obrotem nimi, wyceną ich wartości, ich wpływem na światową gospodarkę i każdego z nas. Pieniądze mogą być gromadzone, wydatkowane jak i lokowane. Następnie ważną rzeczą jaką powinniśmy omówić w definicji finansów jest jeden z podzespołów finansów czyli finanse publiczne. My jako jednostki biorące w nim udział także pełnimy  w nim jakąś rolę.
Najlepszym przykładem na opisanie finansów publicznych jest przykład podatków który państwo odprowadza w zamian za jakąś usługę. Oprócz finansów publicznych, możemy mówić także o finansach prywatnych. Jest to krócej mówiąc każdy człowiek, który jest w stanie pełnić samodzielną gospodarkę w państwie, lokując, gromadząc lub wydatkując pieniądze.
Ważna dla finansów jest także logika i zastosowanie jej w matematyce finansowej bez której finanse nie istnieją. Dziedzina finansów jest tak szeroka, że trudno dokładnie opisać ją w kilku zdaniach. Ma ona ogromny wpływ na każdego z nas, trudno wyobrazić sobie świat bez pieniędzy.


Powiązane wpisy:

  1. Finanse definicja
  2. Finanse i ekonomia finansowa
  3. Finanse w definicji
  4. Finanse, makro i mikro ekonomia
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.