Co oznacza termin finanse

Finanse jak sama nazwa wskazuje to procesy związane z obrotem pieniądza. Jest to przede wszystkim lokowanie, a później gromadzenie jak i wydatkowanie pieniądza. Pieniądz pełni bardzo istotną funkcję w naszym życiu, gdyż bez niego nie możemy dokonać potrzebnych nam zakupów, utrzymywać się, realizować swoich planów i marzeń.
Wszyscy mamy do czynienia z finansami prywatnymi, ponieważ posiadamy pewne kwoty pieniędzy i w związku z tym jesteśmy w stanie sami zapewnić sobie byt, co daje nam status samodzielnego, wiąże nas to jako mała gospodarkę. Oprócz finansów prywatnych, możemy wyróżnić także finanse publiczne co jest tzw. opodatkowaniem ludności. Każdy człowiek płaci dzisiaj podatek który otrzymuje państwo.
Te dwie ważne w naszym życiu sfery są małymi gałązkami w lokowaniu pieniędzy. Inaczej mówiąc podlegają pod funkcję lokowania pieniądza. Finansowość jest szeroko związana z matematyką ekonomiczną, która również spełnia wiele istotnych funkcji – dlatego też warto poznać przynajmniej jej postawy.


Powiązane wpisy:

  1. Finanse – krótka definicja
  2. Finanse i ekonomia finansowa
  3. Czym dokładnie są finanse
  4. Finanse definicja
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pozostałe artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.