Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny jest rodzajem kredytu najczęściej zaciąganego przez Polaków. Niestety ci, którzy maja już za sobą staranie się o kredyt, z pewnością pamiętają jak wiele ich to kosztowało. Procedury związane z kredytami, nierzadko trwają wiele długich godzin, spędzonych nie tylko w banku ale także w wielu innych placówkach i urzędach. Postanowiono więc wykonać zadanie, mające na celu przedstawić realny czas, w którym możliwe było by „załatwienie” wszystkich spraw.
Test nie dotyczył tylko i wyłącznie procedury kredytowej, hipotecznej, ale również pożyczki gotówkowej, lokaty oraz ubezpieczenia na życie. Zgodnie z wynikami testu, sprawy tego typu można zweryfikować, zapisać i przesłać w przeciągu 53 min, czyli niecałej godziny. Wypełnienie samego wniosku wraz z klientem nie powinno zająć więcej niż 10 min.
W przypadku, gdy klient robi to w obecności doradcy finansowego, czas skraca się do około 5 minut. W zasadzie wniosek nie zawiera wielu danych, jest to przede wszystkim PESEL, miejsce zameldowania, data urodzenia, imiona i nazwiska rodziców oraz seria dowodu osobistego. Na końcu, na podstawie zaświadczenia z miejsca pracy, wpisujemy zarobki, jakie otrzymujemy.
Opublikowano Kredyty hipoteczne | Komentarze są wyłączone

Karta płatnicza

Karty służące do dokonywania płatności powinny być specjalnie strzeżone, zwłaszcza podczas podróży poza granice państwa. Kłopoty mogą pojawić się jednak nie tylko wtedy, gdy zgubimy kartę lub gdy zostanie nam ona skradziona, ale także w momencie kiedy nastąpią różnego rodzaju kłopoty z naszym bankiem. Czasami może się zdarzyć że w banku trwają zmiany lub weryfikacje.
W większości banków takie kłopoty z systemem planowane są na godziny nocne, pamiętajmy jednak by wziąć pod uwagę zmianę czasu. Warto zawsze posiadać w zanadrzu trochę gotówki, na wypadek wystąpienia takich kłopotów. Jeśli nasza karta zostanie zniszczona lub zagubiona powinniśmy ją jak najszybciej zastrzec, tak by nie utracić z niej żadnej gotówki.
Płacenie za pomocą karty ma tez wiele swoich plusów, nie tylko zapobiega naciąganiu nas poprzez mieszkańców kraju, który odwiedzamy, np. na targach. Jeśli jednak planujemy wyjechać z kraju i posługiwać się za granicą kartą, powinniśmy sprawdzić czy możliwe będzie płacenie za jej pomocą w kraju do którego chcemy wyjechać, oraz czy jest to dla nas opłacalne.
Opublikowano Karty kredytowe | Komentarze są wyłączone

Doradca finansowy

Osoba będąca doradcą finansowym, powinna posiadać zdolności do nawiązywania szybkich i trwałych relacji. W tej pracy tak naprawdę doświadczenie czy też jego brak może nie mieć takiego znaczenia, liczą się umiejętności i posiadana wiedza. Z pewnością klient musi mieć pełne zaufanie do swojego doradcy, on z kolei powinien odznaczać się wyjątkową wiedzą z zakresu nie tylko ekonomii ale także bankowości.
W dzisiejszych czasach nastąpił jednak podział na doradców tak zwanych finansowych, kredytowych oraz inwestycyjnych. Zwłaszcza w przypadku doradcy inwestycyjnego, musimy wiedzieć, jak odróżnić oszusta od osoby uczciwej. Pierwsza zasada brzmi, że profesjonalny doradca, nigdy nie dzwoni do nas, nie wysyła nam maili, i nie przychodzi bez zaproszenia. Profesjonalista przebywa w jednym miejscu, i jest gotowy zawsze służyć nam radą i pomocą w razie takiej potrzeby.
Istnieje kilka zasad, według których powinniśmy wybierać. W pierwszej kolejności podejrzliwe powinno się okazać się proponowanie tylko jednej firmy inwestycyjnej. Niewskazane jest również okazywanie pośpiechu. Dobry doradca, powinien zaproponować nam nieograniczoną ilość czasu.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Finanse w państwie

Pieniądze, czyli jedna z najważniejszych struktur finansowych, są nam niezbędne na każdym kroku. Także na każdym kroku spotykamy się z nimi czy to w sklepie, czy też na giełdach, obojętnie czy samochodowych czy giełdach walutowych itd. Żeby opisać termin finansów w państwie, trzeba rzucić ogólne światło na termin finansów.
Finanse jest to ogół procesów związanych z obrotem pieniądza a generalniej i precyzyjniej mówiąc są to procesy gromadzenia, wydawania oraz rozporządzania pieniądzem. Natomiast finanse w państwie to inaczej finanse publiczne. Obejmują one procesy związane z gromadzeniem środków publicznych oraz ich rozdysponowaniem.
W szczególności dotyczy to pobierania i gromadzenia środków publicznych, wydatkowania ich, finansowania potrzeb budżetu państwa ze źródeł zewnętrznych, jak np. kredytów czy obligacji, zarządzania środkami publicznymi jak i długiem publicznym. Jak widać finansowość państwa wiążę się z duża i szeroką odpowiedzialnością, dlatego też wszelkie zmiany w finansach państwa muszą być dokładnie przemyślane.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Portale finansowe

Portale finansowe, są miejscami, w których znajdziemy wszystkie informacje jakie mogą być związane z finansami. Dzięki temu, nie będziemy już zmuszeni do przekopywania tysięcy stron w poszukiwaniu kilku informacji. Na portalu takim możemy znaleźć nie tylko informatory ale również przeliczniki walut, kalkulatory obliczające raty oraz zdolności kredytowe.
Zwykle portale tego typu zawierają informacje na temat kredytów, jakie oferują różne banki. Dzięki temu przebywając w jednym miejscu, możemy wybrać ofertę najbardziej odpowiednią dla nas. Najczęściej wybieranym kredytem jest oczywiście kredyt hipoteczny. Nic dziwnego wynajem mieszkań, podobnie jak i ich kupno, jest bardzo drogie.
Dzięki takim serwisom, możemy nie tylko obliczyć wysokość naszej raty, nasza zdolność kredytową, ilość lat na jaką kredyt może zostać zaciągnięty. Wszystkie te informacje są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu, nie będziemy zmuszeni, jeździć po bankach a następnie spędzać wiele godzin w każdym z placówek bankowych.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Finanse – krótka definicja

Pieniądze są bardzo istotnymi elementami w państwie i w życiu społecznym. Bez nich nie istniałaby tak ważna dziedzina naszego życia jak finanse. Natomiast finanse są szeroko związane z procesami obrotu pieniądza a mianowicie lokowaniem, wydatkowaniem oraz gromadzeniem. Finanse składają się na finanse publiczne i finanse prywatne.
Publiczne to takie które dotyczą opodatkowania ludności państwa czyli tzw. podatku. Państwo za swoje usługi odprowadza podatek od np. kupna jakiejś rzeczy. Bardzo istotnym terminem nad jakim powinniśmy się zastanowić jest definicja ekonomi. Ekonomia składa się na dwie dziedziny a są nimi makro i mikroekonomia.
Mikroekonomia jest to szereg procesów związanych z każdym najmniejszym podmiotem gospodarki. Jej drugi element czyli makroekonomia związane jest z całym ogółem gospodarki finansowej. Te dwie dziedziny są szeroko powiązane z matematyką finansową, która zdaje się być na porządku dziennym z wyżej wymienionym zespołami i podzespołami finansów i stanowi fundament świata, który znamy.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Czym dokładnie są finanse

Finanse to szereg procesów związanych z pieniędzmi – obrotem nimi, wyceną ich wartości, ich wpływem na światową gospodarkę i każdego z nas. Pieniądze mogą być gromadzone, wydatkowane jak i lokowane. Następnie ważną rzeczą jaką powinniśmy omówić w definicji finansów jest jeden z podzespołów finansów czyli finanse publiczne. My jako jednostki biorące w nim udział także pełnimy  w nim jakąś rolę.
Najlepszym przykładem na opisanie finansów publicznych jest przykład podatków który państwo odprowadza w zamian za jakąś usługę. Oprócz finansów publicznych, możemy mówić także o finansach prywatnych. Jest to krócej mówiąc każdy człowiek, który jest w stanie pełnić samodzielną gospodarkę w państwie, lokując, gromadząc lub wydatkując pieniądze.
Ważna dla finansów jest także logika i zastosowanie jej w matematyce finansowej bez której finanse nie istnieją. Dziedzina finansów jest tak szeroka, że trudno dokładnie opisać ją w kilku zdaniach. Ma ona ogromny wpływ na każdego z nas, trudno wyobrazić sobie świat bez pieniędzy.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Finanse i ekonomia finansowa

Finanse są dla każdego z nas bardzo istotą dziedziną, nawet jeśli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Są one związane z procesami pieniądza, który jest gromadzony, lokowany a także wydatkowany. Pieniądz w naszym życiu jest jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy. Bez pieniędzy życie w dzisiejszym świecie albo jest niemożliwe, albo skazuje nas na bezdomność i żywienie się tym, co otrzymamy od innych ludzi czy znajdziemy na śmietniku.
W finansach możemy wyróżnić dziedzinę finansów publicznych a także finansów prywatnych. Finanse publiczne to szereg procesów związanych z gospodarką państwa. Finansami publicznymi mogą być wszystkim nam znane podatki. Finansami prywatnymi jesteśmy w skrócie my sami. Każdy człowiek pełni funkcję w swojej samodzielnej gospodarce która jest elementem finansów prywatnych.
Oprócz tych ważnych cech jaką posiadają finanse, możemy wspomnieć o ekonomi która na każdym kroku związana jest z finansami. Ekonomia dzieli się na mikroekonomię i makroekonomię. Mikroekonomia jest to szereg procesów dotyczących każdego podmiotu w gospodarce. Natomiast makroekonomia zajmuje się ogólnie dziedziną finansów.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Finanse, makro i mikro ekonomia

Finanse w państwie pełnią szczególnie ważne funkcje. Mówiąc wprost, zwykły podatek który jest związany z kupnem pewnego produktu czy usługi pełni funkcję w finansach publicznych, a te podlegają pod finanse państwa. Finanse to tak naprawdę wiele terminologii związanej z obrotem pieniędzmi czyli procesów zgromadzenia, wydatkowania lub lokowania pieniędzy i jego surogatów.
Pieniądz jako istotny element naszego życia stanowi także kartę przetargową. Bez niego nie możemy kupić działki budowlanej, na której także za pieniądze wybudujemy sobie nasz wymarzony dom. Te wszystkie podzespoły, tylko w minimum oddają obraz małej gospodarki finansowej. Jako bardzo istotny element finansów możemy tutaj wyróżnić ekonomię.
Ekonomia dzieli się na dwa kluczowe szczeble czyli mikro i makro. Makroekonomia zajmuje się naszą całą gospodarką, natomiast mikroekonomia zajmuje się każdym najmniejszym podmiotem w całej gospodarce. Także matematyka finansowa jest tutaj bardzo ważną częścią, gdyż liczby z którymi powiązana jest cała gospodarka nie odstępują nas nawet na krok.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone

Co oznacza termin finanse

Finanse jak sama nazwa wskazuje to procesy związane z obrotem pieniądza. Jest to przede wszystkim lokowanie, a później gromadzenie jak i wydatkowanie pieniądza. Pieniądz pełni bardzo istotną funkcję w naszym życiu, gdyż bez niego nie możemy dokonać potrzebnych nam zakupów, utrzymywać się, realizować swoich planów i marzeń.
Wszyscy mamy do czynienia z finansami prywatnymi, ponieważ posiadamy pewne kwoty pieniędzy i w związku z tym jesteśmy w stanie sami zapewnić sobie byt, co daje nam status samodzielnego, wiąże nas to jako mała gospodarkę. Oprócz finansów prywatnych, możemy wyróżnić także finanse publiczne co jest tzw. opodatkowaniem ludności. Każdy człowiek płaci dzisiaj podatek który otrzymuje państwo.
Te dwie ważne w naszym życiu sfery są małymi gałązkami w lokowaniu pieniędzy. Inaczej mówiąc podlegają pod funkcję lokowania pieniądza. Finansowość jest szeroko związana z matematyką ekonomiczną, która również spełnia wiele istotnych funkcji – dlatego też warto poznać przynajmniej jej postawy.
Opublikowano Pozostałe artykuły | Komentarze są wyłączone